Микола Ільчук, виборчий округ №3

ЖК “Південний” – фактично, ізольований від решти Сокільник житловий комплекс. До весни 2020 року сюди їздив автобус 199А, який субсидувався. Хоча тут проживає більше 700 мешканців (і кількість постійно зростає), більшість родин мають хоча би 1 автомобіль.

В серпні, коли ми зрозуміли, що чекати допомоги зі сторони влади безнадійно, наша команда взяла на себе відповідальність за запуск автобусу до 1 вересня, щоб діти, які вчаться в більшості у Львові, могли добиратись на навчання. Ми розробили опитувальник, який пройшли більше 200 родин нашого ЖК, де зібрали основну інформацію для перевізника, провели переговори з 2 АТП, які потенційно могли їздити. Після попереднього погодження, були звернення на ЛОДА, конкурс на маршрут та ,врешті, видача тимчасового дозволу. Весь процес зайняв більше місяця часу, багато телефонних дзвінків та особистих зустрічей (з мешканцями, з перевізниками, з чиновниками ЛОДА).

1 вересня було отримано тимчасовий дозвіл і автобус зміг поїхати. Так, з прибутковістю і привабливістю для інвестора (АТП), можливо це не найкращий маршрут. Але з точки зору перспектив, в т.ч. створення ОТГ, з часом 199А закріпиться та більше та більше мешканців (після встановлення зупинок на маршруті, та збільшення кількості автобусів до 2) зможуть зручно і швидко добратись до Львова.

Це кейс, як БЕЗ допомоги влади чи капіталовкладень з нашої сторони, а лише завдяки точним розрахункам та комунікаціїї, нам вдалося вирішити питання, яке не могли вирішити ні місцева, ні обласна влада, ні приватні забудовники.

В майбутньому, зі створенням ОТГ, важливо буде налагодити комфортне переміщення мешканців в межах ОТГ, оскільки більшість адміністративних, медичних та освітніх послуг та занять будуть відбуватись якраз всередині Сокільницької ОТГ. Маючипозитивний досвід у вирішенні подібного питання, наша команда готова до подібних викликів.