Хочемо зазначити, що в нас викликає схвалення і підтримку все, що робиться для громади. Коли мова йде про витрати коштів громади, – такі роботи та послуги повинні обиратись на прозорій конкурентній основі та виконуватись згідно затвердженого договору. 

Згідно договору, цілодобове патрулювання та моніторинг безпеки повинне здійснюватись на всіх головних вулицях села. Це зокрема, вул. Січових Стрільців, 1, Б.Хмельницького, Д.Галицького, Г.Сковороди, Ів.Фронка, Шептицького, Садова, бічна Садова, Ів.Сірка, Вишнева, Успенська, Бузкова, Наварійська, Дубівка, М.Грушевського, О.Вишні, Львівська, бічна Д.Галицького, Л.Українки, М.Хвильового, провулок Проїздний та інші.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 2.png

Питання – чи бачите ви регулярно авто охорони на своїй вулиці?!

Кожен місяць з бюджету громади оплачується понад 50 тис. грн (останні місяці 57 тис) на цілодобовий моніторинг та патрулювання вулиць села.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1.png

Цього року виділено 600 тис. грн на патрулювання і охорону, та 200 тис. грн на обладнання.

Ситуацію з патрулюванням потрібно виправляти. Адже запобігання злочинів є основним пріоритетом захисту мешканців.

Також є зауваження до вимог, які ставить замовник в особі сільської ради, до учасників тендеру на охорону. Серед роз’яснень потенційному учаснику тендера знаходимо:

“Охорона та патрулювання на території Сокільницької сільської ради повинна проводитись цілодобово у будні дні, вихідні дні та свята. В адмінбудівлі Сокільницької сільської ради цілодобово повинно перебувати двоє осіб (одна особа відповідальна за пропускним режимом та охороною об’єкта і ще одна особа відповідальна за моніторинг системи відеоспостереження). Послуги з охорони та патрулювання здійснюються двома охоронниками цілодобово, які повинні бути залучені до патрулювання вулиць, плюс один начальник охорони.”

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 3-1024x662.png
Із сторінки тендеру на dozzoro.org

Вважаємо, що їх нереально виконати при заданому бюджеті. Відповідно потенційні “охоронці” не беруть участі в такому тендері… крім одного, якому замовник підписує акти виконаних робіт без виконання всіх вимог договору.

Загалом з початку 2016 року з бюджету громади виділено понад 4.5 млн грн на забезпечення охорони та купівлю обладнання шляхом тендеру та прямих договорів з однієї фізичною особою-підприємцем.

Напрацювання, які були здійснені по встановленні камер і їх підтримці протягом останніх років – потребують додаткового аналізу, оскільки наразі не відомо, яке обладнання знаходиться на балансі сільської ради. Для отримання детальної інформації про забезпечення охорони, звернулись 23 вересня 2020 року із запитом в сільську раду, однак відповіді не отримали (хоч це передбачено законом).