Як швидко до нас, у разі потреби доїжджає швидка допомога? Чи встигнуть пожежники загасити раптову пожежу, яка може будь якої митів виникнути? Чи спроможна поліції швидко та якісно обслужити усі виклики, якщо такі виникають? Це питання, які впливають на нашу з вами безпеку, а головне – на відчуття, що у разі небезпеки чи біди нам зсожуть допомогти.

З 2019 року в Україні за сприяння деяких грантових європейській орагнізацій впроваджується концепція створення Центрів безпеки громадян. Це місце, у якому можуть бути зосереджені усі найнеобхідніші служби – пожежники, поліція, швидка допомога чи муніципальна варта. Своривши і розташувавши таку будівлю на території ОТГ, ми зможемо бути певні, що в разі загрози життю чи здоров’ю нам допоможуть.

Наскільки є вартісним такий проект?

В залежності, від площі, кількості служб та наповнення, вартість такого проекту починається від 2 млн гривень і вище. Упорядкувавши такий Центр для декількох сусідніх громад (наприклад, 1 центр для Сокільницької та Зимноводівської ОТГ), можна домовитись про фінансування порівну. А залучивши міжнародні гранти по цьому напрямку, можна отримати до 50% співфінансування.

Чи є вже такі центри в Україні?

Так, вже відкрито більше 10 таких центрів по всій території України, які успішно поєднуються в собі функції різних служб та приносять користь громадянам.

Чому це потрібно нашій громаді?

Говорячи про безпеку мовою цифр:

  • найближче пожежне депо – м. Львів, вул. Перфецького, відстань – 7 кілометрів
  • найближча станція поліції – м. Пустомити. На сьогодні на патрулювання усього району заступає 2-3 екіпажі поліції
  • найближча лікарня зі швидкою медичною допомогою – м. Пустомити (близько 15км) та м. Львів (близько 10 км)

Маючи свій центр безпеки, ми не тільки можемо розташувати всі служби в 1 місці, але і, наприклад, централізовано підключити туди систему відеонагляду.