Анна Гарда, виборчий округ №6

Після того, як буде утворено нові ОТГ (в т.ч. Сокільницька ОТГ), частина адміністративних послуг, а також соціальний захист населення повністю відходить у відповідальність громад.

Розвиток послуг соціального характеру на рівні громади повинен бути одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевої влади. Потрібно працювати над наближенням соціальних сервісів до людей, робити їх максимально простими і зручними, підвищувати їх якість.

Першочергово потрібно:

  1. Створити Центр надання публічних послуг (центр надання адміністративних послуг соціального характеру).
  2. Забезпечити облік жителів громади, що потребують соціального захисту.
  3. Організувати здійснення моніторингу жителів громади, що потребують соціальних та медичних послуг.
  4. Покращити механізм запобігання виникнення у жителів територіальних громад складних життєвих обставин
  5. Розвивати систему раннього виявлення хвороб, аналіз основних показниківп первинної інвалідності
  6. Запровадити якісний контроль у сфері надання соціальних послуг за всіма суб’єктами соціального забезпечення.
  7. Підвищити ефективність використання ресурсів у сфері соціального захисту.

Завдяки впровадженню програми “Соціальна громада” мешканці громади зможуть подавати документи для призначення соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій, грошового забезпечення, послуг окремим категоріям населення тощо, та здійснювати їх передачу структурним підрозділам з питань соціального захисту населення в електронній формі. За допомогою цієї програми мешканці громади зможуть оформити 67 послуг, зокрема найпопулярніші серед населення – житлові субсидії, пільги, допомоги та виплати тощо. Адміністративні послуги соціального характеру теж надаватимуться в громаді. Система соціального захисту населення повинна працювати швидко, якісно та максимально наближено до громади. Ресурси на функціонування сфери соціального захисту повинні використовуватися максимально ефективно, залучаючи як публічний так і приватний сектор.

Залучати підтримку для створення ЦНАПу можна від міжнародного донора U-Lead