Чому прозорість влади – це важливо?

Прозорість влади

В нашій свідомості і культурі корупція вже сприймається як щось само собою зрозуміле, з чим немає змісту боротись, оскільки за стільки років сучасної державності жодній владі не вдалось дати раду з цим ганебним і деструктивним явищем. На місцевому рівні ми багато чуємо про незаконні виділення землі, виділення коштів «своїм» підрядникам на проведення робіт, захмарні премії чиновників, тощо. Появився термін «місцеві князьки».

На державному рівні для боротьби з цим явищем існують такі правоохоронні органи як поліція, прокуратура, СБУ, ДБР, НАБУ, НАЗК, які адміністративними методами пробують впливати на процеси, і як бачимо безрезультативно, хоча бюджетні кошти виділяються чималі. На місцевому рівні ситуація гірша, оскільки міжособистісні зв’язки тут більш тісніші і неозброєним оком видно, що коли громада обирає місцеву владу, вона з часом відмежовується від громади, управляє комунальним майном як власним, перестає чути думку своїх виборців. Це не сприяє ані сталому розвитку громади, ані вирішення насущних проблем мешканців.

То чи можна вважати що ми приречені бути жертвами? Я вважаю що ні, насправді вирішення досить просте – це запровадження прозорості в роботі майбутньої Сокільницької ОТГ. На практиці повинен бути створений офіційний сайт громади, на якому повинна публікуватись інформація про дати сесійних засідань, проекти рішень, затверджені рішення, матеріали генплану, онлайн відеотрансляції і записи засідань сесії і роботи комісій. Також відображатись інформація про рух коштів, перелік комунального майна, можливість залишити заявку на вироблення довідок, подачі матеріалів на розгляд, тощо. Коли всі рішення будуть у відкритому доступі, корупційні механізми будуть підніматись на поверхню і це заняття буде досить ризикованим.

Що для цього потрібно? На чергових місцевих виборах обирати команди і кандидатів, які в своїх програмах декларуватимуть запровадження політик прозорості і відкритості. Якщо на перших сесіях не буде проголосовано зміни в регламент, які передбачатимуть реалізацію вищезазначених механізмів, ми ризикуємо ще одну каденцію залишитись сам на сам зі своїми проблемами і це буде втрачений час.

Наша команда, цей пріоритет ставить на перше місце, і ми вважаємо що без запровадження прозорості, неможливо повернути довіру громади, залучати інвесторів, ефективно використовувати бюджетні кошти і розвивати інфраструктуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.